تکمیل ۵ هزار و ۶۹۹ طرح نیمه تمام و راه اندازی ۲۸ پروژه مهم و ملی در دولت یازدهم

جزئیات پروژه‌های آماده افتتاح و کلنگ‌زنی شرکت عمران و بهسازی در هفته دولت
۵ شهریور ۱۳۹۶
میدان خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران برای جوانان بیشتر مهیا می‌شود
۵ شهریور ۱۳۹۶

وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم توانست پنج هزار و ۶۹۹ طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد و بالاتر را تکمیل کند و ۲۸ پروژه مهم و ملی را به مرحله راه اندازی برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا ، تکمیل طرح‌های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد و بیشتر و هم‌چنین تکمیل طرح‌های ملی و مهم از مهمترین برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم بود.

در همین راستا تکمیل پنج هزار و ۴۰۰ طرح نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد و بیشتر وعده داده شد که  خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته، پنج هزار و ۶۹۹ طرح راه اندازی شد که این آمار پیشرفت ۱۰۵ درصدی طرح مورد نظر را نسبت به برنامه پیش بینی شده نشان می‌دهد.

گفتنی است که برای تکمیل و راه اندازی این طرح‌ها  حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفت که برای بیش از ۹۲ هزار نفر اشتغال ایجاد شد.

تکمیل و راه اندازی ۳۶ طرح مهم و ملی نیز به عنوان یکی از پروژه های هفت گانه وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم مطرح شد.

در راستای تحقق این برنامه با تلاش و پیگیری‌های مداوم وزیر صنعت، معدن و تجارت ۲۸ طرح راه اندازی شد که این آمار پیشرفت ۷۸ درصدی تحقق پروژه را نسبت به برنامه ریزی‌های پیش بینی شده نشان می‌دهد.

شایان ذکر است که با تکمیل این ۲۸ طرح زمینه اشتغال برای  ده هزار و ۲۸۸ نفر فراهم شد.

گفتنی است که با راه اندازی این طرح‌ها ظرفیت‌های مهمی نیز در زنجیره‌های صنعتی و معدنی از جمله فولاد، سیمان ، پتروشیمی ، مس، سلولزی، لوازم خانگی و طلا ایجاد شد .

با بهره برداری از این طرح‌ها ظرفیت زنجیره فولاد به بیش از ۱۹ میلیون تن، سیمان به بیش از چهار میلیون تن، پتروشیمی به بیش از دو میلیون تن و زنجیره مس به ۲۷ هزار تن افزایش یافت.

همچنین در زمینه تولید محصولات سلولزی به رقم ۱۶۵ هزار تن و لوازم خانگی به رقم تولید ۱۵۰ هزار دستگاه رسیدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *